• Олександрія
 • Арсенал
 • Ворскла
 • Десна
 • Динамо
 • Зоря
 • Карпати
 • Львів
 • Маріуполь
 • Олімпік
 • Чорноморець
 • Шахтар
13 травня 2016, 15:56
Юрист: "Зозулю можуть позбавити паспорта футболіста до кінця сезону. Під статтю про річну дискваліфікацію він не потрапляє" //smm.ollcdn.net/img/article/7153/96_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/7153/96_tn.jpg Новини Футбольний юрист Ілля Скоропашкін - про можливе покарання форварда "Дніпра" за напад на суддю після гри з "Зорею"
Нестримний Зозуля після матчу "Зоря" - "Дніпро". Фото fcdnipro.ua
Нестримний Зозуля після матчу "Зоря" - "Дніпро". Фото fcdnipro.ua

Юрист: "Зозулю можуть позбавити паспорта футболіста до кінця сезону. Під статтю про річну дискваліфікацію він не потрапляє"

Футбольний юрист Ілля Скоропашкін – про можливе покарання форварда "Дніпра" за напад на суддю після гри з "Зорею"

- Оскільки я безпосередньо не займаюся справами по дисциплінарної відповідальності футболістів, то буду посилатися на чіткі норми Дисциплінарних правил ФФУ і думку своїх колег, з якими спілкувався на цю тему, – говорить СегодняСпорт футбольний юрист Ілля Скоропашкін. – Безумовно, розмір санкцій, які будуть застосовані до Зозулі, буде залежати від оцінки його поведінки в рапорті арбітра матчу. Це має вирішальне значення для визначення подальшої міри покарання, оскільки тільки офіційні особи матчу наділені правом трактування правил гри і кваліфікації ступеня їх порушення в залежності від обставин. Камера захопила тільки частина епізоду і тому неможливо сказати, чи був безпосередній контакт, щоб однозначно стверджувати саме про застосування Зозулею до судді фізичної сили. Дисциплінарні правила встановлюють санкцію за намір застосування сили набагато м'якше, ніж за саме застосування. А різниця тільки в одному дотику до арбітра.

Той факт, що Зозуля не був заявлений на гру, не є пом'якшувальною обставиною. Скоріше навпаки. Це накладає додаткову фінансову відповідальність на його клуб, а також на ФК "Зоря", як на господаря поля, за незабезпечення правопорядку і потрапляння сторонніх осіб в ігрову зону. Роман Зозуля є суб'єктом футболу, оскільки має чинний контракт з клубом. Епізод стався після футбольного матчу, в якому брала участь команда цього клубу. Правопорушення скоєно по відношенню до офіційної особи цього ж матчу. Тому немає ніяких підстав стверджувати, що цей епізод і сам порушник поза юрисдикцією органів футболу.

Але, все ж, для правильного вирішення питання про ступінь вини суб'єкта правопорушення, необхідно правильно визначити процесуальний статус правопорушника на момент вчинку.

Тут я поділяю думку колеги – досвідченого юриста, яка має великий досвід роботи в області спортивного права на керівних посадах в органах футболу (тому не дає публічні коментарі), а саме: Додаток 5 до Дисциплінарних правил ФФУ (в якому допускається річна дискваліфікація Зозулі, – Авт.) застосовується, як сказано: "... за порушення відповідно до статті 17 Дисциплінарних правил". Стаття 17 має назву "Вилучення і їх наслідки", в якій за змістом мова йде про ігрове видалення футболістів і офіційних осіб в матчі. Зозуля не був вилучений і не міг бути вилучений в цьому матчі, оскільки не брав у ньому участь і не був заявлений на цю гру. Тому положення Додатка 5 до нього не можуть бути застосовані. Для таких випадків існує окрема стаття 15 Дисциплінарних правил, пунктом 1.4. якої передбачена можливість позбавлення гравця "Паспорти футболіста" в разі застосування фізичної сили та нецензурної мови на адресу арбітрів. Таке позбавлення може бути застосоване на певний термін, наприклад, до кінця поточного сезону. Цю думку фахівця, який професійно займається аналогічними справами.

З огляду на, що відразу ж після конфлікту Роман розкаявся і знайшов в собі мужність вибачитися перед арбітром, можливо, термін покарання не буде занадто тривалим. Ми знаємо, що Роман справжній патріот України, багато допомагає нашим воїнам в зоні АТО, живе не тільки футболом, а й веде активну громадську діяльність. У нього явно загострене почуття справедливості. Відомо, що в клубі теж не все в порядку з виплатами. Можливо, така поведінка футболіста було наслідком емоційного перенапруження, і спірний епізод на останній хвилині матчу став, як кажуть, останньою краплею. Всі розуміють, що Зозуля зірвався в незручний для себе момент.

Футбольна громадськість схвильована прецедентом м'якого покарання Ярмоленка і Кучера, коли не існувало сумнівів в їх діях, які чітко бачила вся Україна. Сподіваюся, що Зозуля не стане "козлом відпущення" і за себе, і за інших. Він важливий гравець для свого клубу і для збірної, який буде не потрібен без ігрової практики. Сподіваюся, Роман зробить правильні висновки для себе і стане прикладом спортивної стриманості надалі.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Джерело: Сегодня|Спорт
АВТОР: Люлька Олег