• Олександрія
 • Арсенал
 • Ворскла
 • Десна
 • Динамо
 • Зоря
 • Карпати
 • Львів
 • Маріуполь
 • Олімпік
 • Чорноморець
 • Шахтар
6 квітня 2016, 18:07
Юрист "Шахтаря" звинуватив нового президента Прем'єр-ліги в перевищенні повноважень //smm.ollcdn.net/img/article/7058/57_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/7058/57_tn.jpg Новини Володимир Генінсон порушив статут Прем'єр-ліги і перевищив свої повноваження, впевнений юрист Андрій Харитончук
Начальник юридичної служби "Шахтаря" Андрій Харитончук. Фото ФК "Шахтар"
Начальник юридичної служби "Шахтаря" Андрій Харитончук. Фото ФК "Шахтар"

Юрист "Шахтаря" звинуватив нового президента Прем'єр-ліги в перевищенні повноважень

Володимир Генінсон порушив статут Прем'єр-ліги і перевищив свої повноваження, впевнений юрист Андрій Харитончук

В українському футболі назріває нова конфліктна ситуація: на думку юриста донецького "Шахтаря" Андрія Харитончука, новий президент Прем'єр-ліги Володимир Генінсон допускає серйозні порушення в своїй роботі.

У вівторок, 5 квітня, клуби Прем'єр-ліги отримали повідомлення про зміни в організаційній структурі управління УПЛ. За даними football.ua, ці зміни не відповідають статуту Прем'єр-ліги і порушують обіцянку нового президента УПЛ про зміни в структурі організації.

Ситуацію прокоментував начальник юридичного департаменту "Шахтаря" Андрій Харитончук:

"Згідно зі статтею 12 чинного Статуту органами управління є Загальні збори учасників, Президент і Дирекція. Дирекцію очолює Генеральний директор. Дійсно, вчора клуби Прем'єр-ліги отримали з офісу УПЛ нову організаційну структуру, затверджену наказом Президента ПЛ.

З цього документа випливає, що органами управління є Загальні збори, Президент і Виконавчий директор. Крім того, в структурі управління з'явився новий орган – експертна рада, а також скасована посада генерального директора. Хочу зазначити, що визначати структуру органів управління ПЛ – це прерогатива власника, тобто Клубів – учасників Прем'єр-ліги, а не Президента.

Згідно п.1 ст.88 Цивільного кодексу України в Статуті товариства вказуються органи управління товариством та їх компетенція, порядок прийняття ними рішень. Статут – це як конституція в державі, де владні повноваження жорстко закріплені за різними гілками влади, і кожна гілка влади не може перетягувати на себе повноваження інших гілок.

Президент Прем'єр-ліги не може створювати такі нові органи управління, як Виконавчий директор, Експертну раду, скасовувати посаду Генерального директора, тобто підміняти своїми рішеннями рішення загальних зборів клубів ПЛ. Очевидно, що нова структура управління суперечить чинному Статуту, тобто нелегітимна.

Слід зазначити, що Статут ПЛ датований 2010-м роком, він пристойно застарів і містить цілих ряд суперечливих статей. З Статуту складно зрозуміти, хто є виконавчим органом Прем'єр-ліги – Президент або Дирекція на чолі з Генеральним директором. Це наслідки того, що вже досить давно клуби не беруть участі в діяльності Прем'єр-ліги. Користуючись цим, Ліга перекроювала власний Статут, як їй заманеться, фактично Генеральний директор дублює функції Президента.

Новий президент ПЛ Володимир Генінсон йшов на вибори з ідеєю скасувати посаду Генерального директора і прийняти всю відповідальність за роботу Прем'єр-ліги на себе. Ця ініціатива була підтримана всіма клубами. Що ж ми бачимо насправді?

Президент першим своїм рішенням на новій посаді вже перекладає відповідальність на Виконавчого директора і робить це в порушення норм чинного Статуту.

Таким чином, резюмуючи, можу відзначити, що президент ПЛ Володимир Генінсон вже допустив дві серйозні помилки. По-перше, перевищив повноваження і вніс зміни в структуру Прем'єр-ліги, і по-друге, не виконав своїх передвиборних обіцянок щодо скасування посади генерального директора".


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Джерело: Football.ua