• Олександрія
 • Арсенал
 • Ворскла
 • Десна
 • Динамо
 • Зоря
 • Карпати
 • Львів
 • Маріуполь
 • Олімпік
 • Чорноморець
 • Шахтар
21 Липня 2014, 16:23  Версія для друку  Відправити другу
×
Юрист: "Футболісти "Шахтаря" можуть призупинити контракти з клубом" https://www.segodnya.ua/img/article/5385/29_main.jpg https://www.segodnya.ua/img/article/5385/29_tn.jpg Новини Бойові дії на території країни прирівнюються до форс-мажорних обставин

Юрист: "Футболісти "Шахтаря" можуть призупинити контракти з клубом"

Бойові дії на території країни прирівнюються до форс-мажорних обставин

Український юрист Сергій Пошелюзний роз'яснив з юридичного боку ситуацію, з якою зіткнувся донецький "Шахтар", 6 гравців якого відмовилися повертатися з командою в Україну через ситуацію в країні.

- Ця ситуація нестандартна. Деталі контрактів футболістів я знати не можу, але я впевнений, що в кожному контракті прописуються обставини, які звільняють людину від відповідальності, так звані форс-мажорні обставини. Наявність військових дій на території східної України теоретично може бути визнано такими.

Форс-мажорні обставини дають можливість футболістові призупинити дії контракту на час, поки діють ці обставини. Тому в цій ситуації я не впевнений, що футболістів можна якось покарати, тим більше - весь світ бачить, що відбувається, що на території східної України йдуть військові дії, по-іншому їх назвати складно.

Якщо клуб ім давав письмові гарантії, що вони не будуть тренуватися, грати на території, де йдуть військові дії, то тут інший варіант. Тоді можна говорити, що вони були попереджені, але все одно відмовилися їхати в Україну. А якщо клуб не зробив ніякої превентивної роботи, то важко буде їх притягнути до відповідальності. Я б на місці клубу зараз приводив із футболістами превентивну роботу, давав їм гарантії, що вони будуть тренуватися і грати в інших містах, де немає військових дій, тоді можна про щось говорити.

Форс-мажор - це не підстава для розірвання контракту. Футболіст може не нести відповідальності за те, що він не виконує умови контракту, тобто його не можуть оштрафувати тощо. Але розірвати контракт відразу при наявності форс-мажорних обставин неможливо. У кожному контракті прописані терміни. Якщо форс-мажорні обставини тривають більше місяця, двох, трьох, то сторони можуть ставити питання про розірвання контракту, оскільки футболіст не отримує того, на що орієнтувався при укладанні угоди. Грубо кажучи, футболіст хотів грати і отримувати гроші, йде війна, і він не грає і не отримує гроші. Футболістові це не цікаво, він хоче реалізувати своє право на працю шляхом гри у футбол
.

Читайте також:
Дружина Дугласа Кости: "Гравці бояться повертатися в "Шахтар" через війну"
Мірча Луческу: "Мета агента, який влаштував втечу футболістів - заробити гроші"
Ахметов: "Це правда, шість гравців команди не приїхали. Не виключаю, що ці гравці повернуться в команду швидко"
Селюк: "Військові дії не можуть бути підставою для розірвання контракту"
Гравцям "Шахтаря" і "Металіста", які відмовилися повертатися в Україну, не загрожують санкції УЄФА
Інтереси "біженців" з "Шахтаря" представляє один агент
Один із зниклих гравців "Шахтаря" знайшовся у Львові
Сергій Палкін: "Відмова легіонерів" Шахтаря "повертатися? Поки що коментувати нічого не хочу"
Шестеро гравців "Шахтаря" відмовляються повертатися в Україну


×
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Джерело: sport.ua