• Олександрія
 • Арсенал
 • Ворскла
 • Десна
 • Динамо
 • Зоря
 • Карпати
 • Львів
 • Маріуполь
 • Олімпік
 • Чорноморець
 • Шахтар
6 травня 2014, 10:58
Віце-президент ФФУ: "Ситуація" Металурга "з єврокубків не красить ні клуб, ні федерацію" //cdn.segodnya.ua/img/article/5181/95_main.jpg //cdn.segodnya.ua/img/article/5181/95_tn.jpg Новини МД може не зіграти в Лізі Європи, навіть пробившись туди за підсумками ЧУ
Жуніор Мораес забиває більше всіх у ЧУ
Жуніор Мораес забиває більше всіх у ЧУ

Віце-президент ФФУ: "Ситуація" Металурга "з єврокубків не красить ні клуб, ні федерацію"

МД може не зіграти в Лізі Європи, навіть пробившись туди за підсумками ЧУ

Донецький "Металург" позбавлений права участі в єврокубках на один сезон через порушення правил фінансового Fair play. Про це заявив заступник голови комітету ФФУ з атестації футбольних клубів Сергій Задіран. Санкції УЄФА стали наслідком того, що донеччани не повністю розрахувалися з румунською "Глорією" (Бистриця) по трансферу бразильця Жуніора Мораеса в лютому 2011 року.

"Рішення остаточне і безповоротне. У найближчі три роки, за наявності певних спортивних результатів, клуб позбавлений права участі в єврокубках на один сезон. Незалежно від того, буде це через рік або через два – оскарженню це не підлягає", – заявив "Великому футболу" Задіран.

Нагадаємо, ще у вересні 2012 року ФІФА виніс рішення на користь румунського клубу, зобов'язавши "Металург" виплатити за бразильця, який є зараз кращим бомбардиром чемпіонату України, компенсацію в 700 тисяч
євро. "Синьо-білі" цей припис проігнорували, і 20 грудня минулого року Арбітражна палата УЄФА з фінансового контролю клубів прийняла рішення дискваліфікувати донецький клуб з одного розіграшу єврокубків в найближчі три роки, якщо не буде доведено, що клуб погасив всі прострочені заборгованості до 31 січня 2014 року. Зазначені терміни давно пройшли, грошей румуни не дочекалися, і тепер виходить, що донеччани не зможуть виступати в Лізі Європи, навіть якщо проб'ються туди за підсумками поточного сезону.

У самому "Металурзі" спочатку стверджували, що ніяких листів з УЄФА або ФФУ з приводу можливого відлучення від єврокубків вони не отримували. "Такого просто не може бути. Ми завжди вчасно інформуємо клуби про всі подібні питаннях, – поділився з "Сегодня" перший віце-президент ФФУ Анатолій
Попов. - Вся надходить на нашу адресу від ФІФА та УЄФА інформація, що стосується наших клубів, – по будь-яких напрямах їх діяльності – негайно передається в ці клуби. Повторюю, по будь-яких напрямах, і вже тим більше з такого важливого, як участь клубу в єврокубках".

Але про неминучість покарання для "Металурга" Анатолій Попов висловлюється менш категорично. "Поки все-таки не хотілося б говорити про це, як про доконаний факт. Так, таке рішення прийнято, але теоретично донеччани ще можуть змінити ситуацію: якщо в найкоротші терміни закриють заборгованості перед клубом – позивачем. І коли буде усунуто "склад злочину", з'явиться привід для подачі апеляції та перегляду прийнятого рішення. ФФУ виступає за те, щоб в єврокубках брали участь ті наші клуби, які домоглися цього права своєю грою і результатами. і коли потім вони раптом позбавляються цього права через таких от ситуацій, це не красить ні сам клуб, ні Федерацію. тому ми зацікавлені в тому, щоб "Металург" у найкоротші терміни погасив заборгованість, після чого ми готові включитися в процес щодо скасування санкцій. Але перший крок, повторюся, повинен зробити клуб, і як можна швидше. інакше вирішити це питання буде вже неможливо. Адже вже наприкінці травня ми повинні подати в УЄФА все заявки і документи, що стосуються участі наших клубів у єврокубках. і якщо до цього часу питання не буде вирішено, ми будемо змушені замінити "Металург " іншим клубом, оскільки кількість представників від України збережеться незмінним".

Пізніше в "Металурзі" підтвердили – рішення УЄФА про виключення з єврокубків отримали і подали на нього апеляцію в Спортивний
судЛозанни.Датаслуханняще не призначена."Такщо покивідлученнявід міжнароднихзмаганьне є остаточним іне вступиловсилу",- говорятьвМД.

МОРАЕС.Невідомо, як складеться після закінчення цього сезону доля самого Мораеса. Футболіст заявив, що у разі відходу з "Металурга" хотів би продовжити кар'єру в Німеччині, Іспанії чи Італії. За нашими даними, інтерес до бразильця вже давно проявляє "Фрайбург", але, наприклад, взимку від запропонованих німцями 3,5 млн євро в МД відмовилися, наполягаючи на сумі вдвічі більшою. Раніше кращі гравці "Металурга" не раз перебиралися в "Шахтар" – Вірт, Мхітарян, Воловик. "Перехід Мораеса в ШД? Ну дуже малоймовірний, – говорить джерело. – Навряд чи "гірники" підуть на цей трансфер з урахуванням не зовсім вдалого досвіду з іншим бразильцем – Майконом, теж кращим бомбардиром ЧУ, який не вписався з гру команди".


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
АВТОРЫ: Люлька Олег , Кінзерський Едуард