• Олександрія
  • Ворскла
  • Динамо
  • Зоря
  • Карпати
  • Маріуполь
  • Олімпік
  • Сталь Д
  • Чорноморець
  • Шахтар
8 Липня 2017, 13:03  Версія для друку  Відправити другу
×
Сергій Палкін: "Будь-який поєдинок з "Динамо" принциповий, навіть товариський" https://www.segodnya.ua/img/article/10362/91_main.1499508264.jpg https://www.segodnya.ua/img/article/10362/91_tn.1499508264.jpg Новини Генеральний директор "Шахтаря" - про єдиний пул в Прем'єр-лізі, трансфери команди і майбутнє ряду футболістів
<p style="text-align: justify;">Сергій Палкін. Фото shakhtar.com</p>
Сергій Палкін. Фото shakhtar.com

Сергій Палкін: "Будь-який поєдинок з "Динамо" принциповий, навіть товариський"

Генеральний директор "Шахтаря" - про єдиний пул в Прем'єр-лізі, трансфери команди і майбутнє ряду футболістів

Генеральний директор "Шахтаря" Сергій Палкін розповів про перспективу єдиного телевізійного пулу, роботі Прем'єр-ліги, трансферну політику "гірників" в літнє міжсезоння, про "справу Зінченка", про "мляві" переговори з "Локомотивом" по трансфер Арабідзе і про майбутній матч за Суперкубок в Одесі.

- Трохи більше тижня залишилося до старту нового сезону, а у Прем'єр-ліги до сих пір немає розуміння по єдиному пулу. Яка ваша позиція?
- Сумно, що немає розуміння. Уже багато розмов велося на цей рахунок, і вони складаються не на дні або кількість зустрічей, а вже в роки. Всі втомилися про це говорити, але, на жаль, нічого не виходить. Є багато причин, зараз немає сенсу їх обговорювати.

"Как мне видится, главным фактором для того, чтобы клубы пришли в Премьер-лигу с желанием вступить в единый пул, является только финансовая сторона – деньги"

Якщо сьогодні Прем'єр-ліга вийде до клубів і скаже: хлопці, у нас на столі контракт на десять мільйонів доларів, за принципами роботи будь-якого клубу ми будемо розподіляти призові, вкажемо дохід, який ви отримаєте, – то, запевняю вас, знаєте, скільки на наступного дня було б людей? Всі клуби прийшли б, і слова ніхто б не сказав. Як мені здається, потрібно трохи змінити принципи і перейти від закулісних дій – зустрічей з менеджментом, президентами, власниками, намагаючись домовитися, – до більшої відкритості. Скажімо, є команда Прем'єр-ліги – нехай вона працює зі спонсорами та компаніями, намагається знайти на ринку тих, хто насправді зацікавлений інвестувати в футбол. І коли у нас на руках буде контракт, запевняю вас, всі швидко прибіжать і будуть в єдиному пулі в одну хвилину. Тобто потрібно поміняти принципи, оскільки ті, що були до цього моменту, багато років просто не працюють.

- Зараз Прем'єр-ліга втрачає одного зі спонсорів, а це 23 мільйони гривень на рік. Єдиного пулу не буде, тобто не буде достатнього заробітку по телебаченню. Яке ваше бачення майбутнього Прем'єр-ліги як організації, особливо якщо врахувати, що через рік передбачена структурна реформа професійного футболу, зокрема об'єднання елітного дивізіону і першої ліги під одним дахом?
- Ви знаєте, я впевнений в одному: організація під назвою Прем'єр-ліга нам потрібна. Необхідно все ж тримати окремо ті клуби, які грають в Прем'єр-лізі. Це свого роду VIP-клуб, який досяг серйозних успіхів не тільки на спортивній арені. Тому вважаю, що повинна бути виділена організація зі своїм менеджментом, керівництвом та прийняттям рішень. Інша справа, яким чином вона управляється і як досягаються поставлені цілі і завдання. Зазначу, що рішення щодо вибору останнього учасника Прем'єр-ліги залишило не дуже добрий осад, оскільки ми прийшли на засідання і не розуміли, які взагалі завдання стоять перед Прем'єр-лігою. Найцікавіше: Прем'єр-ліга не намагалася виконувати якісь дії. Так, добре, підняли питання, сезон пройшов, проїхали і забули, а що на наступний сезон? Не прозвучало чітких завдань: скільки хочемо заробити, що повинні отримати. Без цього неможливо оцінити діяльність організації, незалежно від того, яку назву вона має. Потрібна чітка мета, до якої ми хочемо прийти. І тоді після закінчення сезону ми зможемо сісти і проаналізувати, чому до неї не прийшли, прийняти відповідне рішення. А так ми зібралися, сіли – і що обговорювати, про що говорити? Тобто втратили ще один сезон, не маючи розуміння, чого намагалися досягти. Зараз ми відіграємо Суперкубок і фактично відразу надішлемо листа до Прем'єр-ліги, щоб отримати пояснення з багатьох питань про цілі і завдання, про той же Суперкубок, його бюджет, а також повну деталізацію дохідної та видаткової частин Прем'єр-ліги. Тобто потрібно приводити роботу до європейських стандартів, якщо хочемо чогось досягти. Я говорю про операційні моменти, а якщо глобально, то повторю, що Прем'єр-ліга потрібна. Тільки підходи і робота повинні бути трохи переглянуті. Коли в Прем'єр-лігу прийшов новий менеджмент, був зроблений крок вперед, зроблений певний тюнінг даної організації. Однак вона ще далека від того рівня, до якого ми прагнемо.

- Здається, минулої зими ви висловили клубну позицію щодо того, що поки ситуація в країні і донецькому регіоні не зміниться, "Шахтар" не стане робити якихось дорогих покупок, читай: не запрошуватиме легіонерів. Чи залишається ця позиція на даний момент?
- Тут питання не в дорогих придбань, а потрібно чи не потрібно. Виходимо тільки з цієї позиції. На даний момент ми вважаємо, що придбання не потрібні. Знову ж таки, до закриття трансферного вікна ще фактично пару місяців. Змінитися може все, тому не виключаю, що, можливо, і будуть якісь придбання. Але на даний момент їх немає, крім Давида Хочолави, про яке ви знаєте.

- Чи можете прокоментувати відомості щодо переговорів з тепер уже гравцем "Олімпіакоса" Еменіке?
- Це не правда. Не знаю, звідки взялася така інформація.

- Чому Микола Матвієнко пішов в оренду саме в "Ворсклу"?
- Для мене це теж питання. При прийнятті даного рішення ми грунтувалися на бажанні футболіста. Якщо він хоче грати в "Ворсклі" – будь ласка. Кожен сам вибудовує кар'єру так, як він це бачить. Микола прийняв таке рішення, а ми його підтримали.

- Сергій Гринь повернувся з оренди, але в планах Паулу Фонсеки його, схоже, немає ...
- У мене ще не було зустрічі з головним тренером, але, думаю, в найближчі дні вона відбудеться і ми все обговоримо.

- Чи є конкретика по Олександру Караваєву, Філіпу Будковському і Едуарду Соболю?
- Ми працюємо по ним. Найближчим часом ви все дізнаєтеся.

- Чи є у "Шахтаря" пропозиції по футболістам першої команди?
- У "Шахтарі" завжди є пропозиції по хлопцях, яких хочуть купити.

- Чи правда, що "Шахтар" як і раніше добивається дискваліфікації Олександра Зінченка і що 5 липня було засідання спортивного арбітражного суду у даній справі?
- Цього ніхто і не приховував. Спочатку, коли сталася ця ситуація, ми сказали, що будемо звертатися в певні інстанції. Питання розгляду досить довгий, він розтягується на місяці. Такі справи швидко не вирішуються. Спочатку проходить засідання, і лише через два-три місяці приймається рішення.

- Була інформація, що московський "Локомотив" зробив пропозицію по Гіоргі Арабідзе. Чи відповідає вона дійсності?
- Ми ведемо переговори, але не знаю, чим вони закінчаться. Поки вони, чесно кажучи, уповільнені.

- Не дивлячись на відсутність єдиного пулу, "Шахтар" продає свої права на трансляцію матчів. Чи вдалося в цьому сезоні поліпшити умови продажу або вони залишилися такими ж? І від чого це залежить: від клубу або від телетранслятора?
- І від клубу, і від телетранслятора. Залежно від рівня клубу змінюється вартість певних прав. Це нормальні речі. Проблема нашої нинішньої ситуації в країні в тому, що мало бажаючих транслювати футбол. Спасибі телеканалам "Футбол" і 2 + 2 за те, що вони хоча б взагалі підтримують на певному рівні трансляції та дану ідею. Якби не вони, запевняю вас, не було б і цього. Ви напевно в курсі, що раніше будь-рейтинговий канал мав як мінімум спортивні рубрики. Зараз же від них відмовилися. Ситуація складна, тому сьогодні в рази збільшувати вартість телевізійних прав дуже важко. Ми повинні відштовхуватися насамперед від ринку.

- Суперкубок України – єдиний трофей, який не скорився Паулу Фонсека. Наскільки принциповим майбутній матч з "Динамо"?
- Якби ми проводили з "Динамо" навіть товариський поєдинок, він був би принциповим, незалежно від того, як його назвати: Суперкубок, фінал Кубка або просто спаринг.

- Ви ж знаєте прикмету: виграв Суперкубок – і потім в чемпіонаті ...
- Скрізь є свої винятки.


×
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Додати коментар

Ваш коментар (залишилось символів 1000)
Правила коментування на сайті Сегодня.ua
Підписка: