• Олександрія
 • Арсенал
 • Ворскла
 • Десна
 • Динамо
 • Зоря
 • Карпати
 • Львів
 • Маріуполь
 • Олімпік
 • Чорноморець
 • Шахтар
9 жовтня 2015, 15:51
Президент "Металурга": "Рятівників" клубу ми почуємо ще масу – час передвиборний, підходящий" //smm.ollcdn.net/img/article/6568/15_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/6568/15_tn.jpg Новини З 1 жовтня колишні інвестори цілком припинили фінансування запорізького клубу, а нові не з'явилися
Андрій Шевчук. Фото ФК "Металург"
Андрій Шевчук. Фото ФК "Металург"

Президент "Металурга": "Рятівників" клубу ми почуємо ще масу – час передвиборний, підходящий"

З 1 жовтня колишні інвестори цілком припинили фінансування запорізького клубу, а нові не з'явилися

Президент ФК "Металург" Запоріжжя Андрій Шевчук відповів на актуальні питання від клубної прес-служби.

- Андрію Миколайовичу, минув уже тиждень після листа від клубу в Прем'єр-лігу про зняття металлургівських команд із Чемпіонату. Причина була озвучена ще раніше – припинення фінансування. Щось змінилося за цей час?

- У плані фінансування нічого не змінилося. Його нема. Відповідно, клубу просто нема за що продовжувати свою подальшу діяльність. Ми змушені розривати договори з організаціями, які надавали клубу ті чи інші послуги. За них просто нічим платити. Так само, як і за елементарні комунальні послуги – електрику і воду, наприклад.

- Тобто, клубна структура під загрозою відключення цих елементарних благ?

- Природно, з 1 жовтня за них нічим платити. На навчально-тренувальній базі вже немає гарячої води. Електроенергію змушені витрачати в режимі жорсткої економії – строго лімітовано. Щоб було зрозуміло, цього ліміту клубному офісу і дитячо-юнацькій школі вистачає для роботи кожен день лише до обідньої перерви.

- Як у таких умовах тренуються футболісти?

- Поки вони не тренуються. Головна та молодіжна команда знаходяться на вихідних. Мали збиратися в четвер, але тепер день їх зборів перенесений. Фактично, умов для продовження тренувального процесу на УТБ зараз немає. Повторюся, немає коштів – у тому числі на догляд за тренувальними полями, воду, електрику, харчування...

- Треба думати, що і на зарплату футболістам теж. Деякі з них вже озвучили, що готові до зими грати безкоштовно. Можете якось це прокоментувати?

- На цей момент ніхто з футболістів не оформив такі свої наміри у письмовій формі. Ніхто з них з подібними заявами в клуб не звертався. Поки вони тільки говорять про це в інтерв'ю, але ніхто офіційно ці слова нічим не підкріпив. Готові грати безкоштовно – молодці, похвально, але напишіть відповідні заяви.

- Але вони вже зіграли свої матчі 10-го туру. Деякі організації та особи вже встигли відрапортувати, що проведення цих поєдинків стало можливим тільки завдяки їм...

- Тільки, на жаль, це не вирішило і не вирішує проблем клубу в цілому. Упевнений, що "рятівників" клубу ми почуємо і побачимо ще масу – час передвиборний, підходящий. Чому, наприклад, ті ж влади не думали про запорізький "Металурзі", коли раніше виставляли досить чималі рахунки за проведення матчів на "Славутич-Арені". А адже там гри "Металурга" проходили і вже після того, як інвестори клубу повідомили про те, що припиняють фінансування. З 8-го вересня ніхто й не думав чим-небудь допомагати клубу, а тепер раптом заметушилися. Ось, наприклад, пропонують передати металлурговскую школу місту. А адже навіть тільки відповідно до норм регламенту Прем'єр-ліги "Металург" не може здійснювати свою діяльність без дитячо-юнацької школи. Та й школі з її вихованцями потрібні професійні команди.

А повертаючись до матчів 10-го туру, хочу зазначити, що так, можливо це врятувало "Металург" від зняття з Чемпіонату в найближчій перспективі. Але що далі? Адже це тільки видимість того, що якісь проблеми вирішені. Ніхто з з'явилися раптом помічників не говорить про те, що буде з командою після закінчення осінньої частини сезону, яким чином клуб і його співробітники будуть існувати, поки ціною нібито героїчних зусиль команда буде догравати до зимової паузи. Ці питання ніби не помічають. Просто ігнорують теми тих же комунальних витрат, зарплат співробітників клубу і ще багато статей витрат. Всі адже обстоит дійсно так, як і повідомлялося в опублікованому раніше заяві – з 1 жовтня інвестори цілком припинили фінансування клубу. Якщо хтось досі не зрозумів або намагається розгледіти в цьому якісь багатоходівки, то уточню – грошей на поточні витрати в клубі зараз немає, ніяких, ні на що! А витрати тим часом нікуди не діваються. Боюся, що в такій ситуації "Металург" може бути визнаний банкрутом. Клубу зараз потрібна не разова допомога, а системна підтримка – повне фінансування всієї його життєдіяльності. А поки виходить так, що співробітникам клубу та його вболівальникам дають лише нічим не підкріплену надію, створюють ілюзію порятунку "Металурга".

- У ЗМІ озвучується, що борги "Металурга" становлять 20 мільйонів гривень. Чи так це?

- Якщо чесно, то мені абсолютно не зрозуміло, де ті, хто озвучують таку інформацію, беруть всі ці цифри. Ніхто зі співробітників клубу, які компетентні в цьому питанні, ніколи їх не озвучував. Природно, ми готові надати всю інформацію потенційним інвесторам клубу. Підкреслю, конкретним серйозним інвесторам. Не просто кому-небудь, а тим, хто звернеться до нас з письмовими пропозиціями взяти клуб на свій баланс.

- Досі з таким намірами ніхто в клуб не звертався?

- Ні. Ні після 8-го вересня, ні після 1-го жовтня. Йдуть тільки якісь розмови і обіцянки на камери, більше нічого. Немає жодних конструктивних пропозицій. Ми говорили про це неодноразово – ми готові до діалогу з усіма, хто реально може врятувати клуб і вирішити всі його нинішні проблеми. На жаль, на сьогоднішній день, сказати про те, що з'явився якийсь суб'єкт, готовий фінансувати "Металург", я не можу. Такого просто немає. Користуючись нагодою, ще раз запрошую потенційних інвесторів простягнути руку допомоги запорізькому клубу.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter