• Олександрія
 • Арсенал
 • Ворскла
 • Десна
 • Динамо
 • Зоря
 • Карпати
 • Львів
 • Маріуполь
 • Олімпік
 • Чорноморець
 • Шахтар
5 червня 2014, 19:11
Президент ФФУ не збирається відпускати українські клуби в Росію //smm.ollcdn.net/img/article/5265/78_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/5265/78_tn.jpg Новини Анатолій Коньков запевнив, що зробить все, щоб кримські команди і далі виступали в чемпіонаті України
Анатолій Коньков не збирається відпускати українські команди
Анатолій Коньков не збирається відпускати українські команди

Президент ФФУ не збирається відпускати українські клуби в Росію

Анатолій Коньков запевнив, що зробить все, щоб кримські команди і далі виступали в чемпіонаті України

Президент Федерації футболу України Анатолій Коньков відреагував на бажання кримських клубів переїхати в чемпіонат Росії.

"У світлі останніх подій навколо кримських команд, вважаю за необхідне звернутися до футбольної громадськості. Моя позиція і офіційна позиція Федерації футболу України з цього питання залишається незмінною. Усі кримські команди були і залишаються українськими. Контакт з ФІФА та УЄФА у мене постійний. І на даний момент є консолідована позиція. Кримські клуби є українськими.

Самовільне перехід цих клубів під юрисдикцію РФС автоматично поставить під питання легітимність усього російського чемпіонату. І це всі розуміють. Приймати самостійні рішення щодо свого майбутнього клубам ніхто не відміняв. Але у випадку з клубами півострова питання складне. Напрямок, в якому рухаються кримські команди і наші колективні члени, розходиться з внутрішнім статутом ФФУ і з міжнародними нормами.

Ми робили і будемо робити все, щоб самі кримські клуби були зацікавлені в тому, щоб бути частиною українського футболу. За єдність першості виступали і фан-клуби команд.

По-перше, ми, звичайно ж, зацікавлені в збереженні всіх команд. По-друге, кримському футболу, для того щоб бути присутнім на офіційному рівні, потрібно залишитися в українському чемпіонаті. У разі порушення норм і самовільному перехід під юрисдикцію РФС, клуби будуть позбавлені амбіцій, оскільки вони навіть гіпотетично не зможуть пройти ні в один єврокубковий турнір з російської квотою. Тут немає ні частки ультиматуму – це констатація факту. І ми намагаємося донести цю позицію до керівництва футболу на півострові. Тим більше, головне для чого грає команда – це вболівальники.

Рішення про перехід в інше першість має і моральну площину. Воно не може бути ініційоване виключно менеджментом команди. Сьогодні світова громадськість не визнає анексію Криму, рівно, як і ми не визнаємо вихід клубів і наших колективних членів зі складу ФФУ. Клубні управлінці найчастіше пов'язані з бізнесом, політикою і йдуть шляхом кон'юнктури – ловлять момент. А серце клубу – це його вболівальники.

Федерація футболу України не має права на невиважені вчинки і заяви.

У самий найближчий час у зв'язку зі трапилося ми направимо звернення до вищих футбольні органи. Поки ж, для переходу до складу іншої організації Республіканської федерації футболу Криму та Федерації футболу Севастополя для початку необхідно отримати відповідний дозвіл ФІФА, УЄФА та ФФУ. Станом на сьогодні, міжнародні організації не збираються давати подібних дозволів. Не збирається це робити і Федерація футболу України", – йдеться в заяві Конькова.

Нагадаємо, що в п'ятницю 6 червня у Києві відбудеться чергове засідання Виконкому ФФУ.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Джерело: sport.ua