• Олександрія
 • Арсенал
 • Ворскла
 • Десна
 • Динамо
 • Зоря
 • Карпати
 • Львів
 • Маріуполь
 • Олімпік
 • Чорноморець
 • Шахтар
1 червня 2017, 11:45
Паулу Фонсека: "Це був фантастичний сезон, абсолютно унікальний" //smm.ollcdn.net/img/article/10262/6_main_new.1496306757.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/10262/6_tn.1496306757.jpg Новини Наставник "гірників" сумує за родиною і мріє побувати в Донецьку
Паулу Фонсека. Фото AFP
Паулу Фонсека. Фото AFP

Паулу Фонсека: "Це був фантастичний сезон, абсолютно унікальний"

Наставник "гірників" сумує за родиною і мріє побувати в Донецьку

В інтерв'ю програмі "Великий футбол" тренер "Шахтаря" Паулу Фонсека розповів про адаптацію в "Шахтарі" і Україні, а також про фантастичний сезон.

- Головне питання – не моя адаптація, а адаптація гравців до моїх ідей. Вони завжди були дуже відкритими, з першого дня. Вони готові були слухати і виконувати те, що я хотів зробити для команди. Ми поставили перед собою деякі цілі, поліпшили деякі деталі, щоб команда була більш продуктивною. Але ми, тренери, прекрасно розуміємо, що неможливо все змінити з одного на другий день. Зрозуміло, що я не можу назвати певну кількість днів, скільки це зайняло... Але був необхідний час, щоб гравці зрозуміли, чого ми хочемо. Але, повторюся, вони завжди були дуже відкриті, дуже готові вислуховувати нову інформацію і застосовувати її на ділі.

- Вам потрібно було адаптуватися не тільки до "Шахтаря", але і до України. Оскільки Ви – людина з Заходу, наскільки для вас складно відбувалася ця адаптація, звикання до українських реалій, нашого футболу і взагалі до України?

- Я вже говорив не раз, що, коли ми – люди, які живуть за кордоном, чули про Україну, то це були не дуже хороші новини, особливо, останнім часом – через війну. Думаю, що більшість людей не до кінця розуміють, що таке Україна, адже ніколи тут не були. Що можу сказати зараз – моя адаптація не могла пройти краще, ніж вона була. Я відчуваю себе, як я говорив вже не раз, практично як вдома. Зрозуміло, що у мене складнощі з мовою, для мене дуже непросто вивчити вашу мову. Ви ж розумієте, в команді потрібно говорити португальською, тому що її половину складають бразильці.

Але в усьому іншому, думаю, Україна – фантастична країна. І мені дуже подобається жити тут, дуже подобається мій стиль життя. Думаю, що на цьому рівні я себе абсолютно реалізував в Україні. Звичайно, є одна погана річ – моя родина не тут, не зі мною. І до цього, звичайно, мені доводилося звикати. Якщо говорити загалом про моє життя тут, можу сказати, що воно практично ідеальне. Мені дуже подобається Україна, мені дуже подобається жити тут, в Києві. Шкода, що я так і не побував в Донецьку, тому що всі говорять тільки хороше про це чудове місто, і я сподіваюся, що коли-небудь я зможу побувати там. Мені дуже подобається бути тут, дуже подобаються українці, я задоволений.

- У вас позаду – нелегкий сезон: постійні переїзди, плюс ви говорите, що перебуваєте далеко від сім'ї... Це найскладніший рік, чи бували у вас складніші?

- Коли я збирався переїхати сюди, я прекрасно розумів, що буду далеко від сім'ї, що очікується величезна кількість перельотів, подорожей. Я розумів, в якій ситуації знаходиться клуб. Але, в той же час, ці складності роблять нас сильнішими, і ми боремося з подвійною силою за те, чого ми хочемо. Тому що ми прекрасно розуміємо, що знаходимося в зовсім інших умовах порівняно з нашими суперниками. Але, бачите, це приносить свій результат – ми можемо проходити через ці складності. Зрозуміло, те, що родина не тут – це дуже складно. Я думаю, що, якби моя дружина і діти були тут, мені було б легше. Але, з іншого боку, той факт, що ми постійно подорожуємо, трохи відволікає. Звичайно ж, те, що ми знаходимося так багато годин зі своєю другою сім'єю, з командою, трохи компенсує відсутність моїх близьких.

Чи був складний рік? Був. Але це був фантастичний сезон, абсолютно унікальний. Я думаю, як для тих, хто працює в "Шахтарі" вже багато років, так і для мене.

- Чемпіонат Європи виграла Португалія, Кріштіану Роналду виграв "Золотий м'яч", "Євробачення" в Україні виграла Португалія, Паулу Фонсека зробив чемпіоном "Шахтар", Леонарду Жардім дійшов до півфіналу Ліги чемпіонів і зробив чемпіоном "Монако"... Це означає, що це рік Португалії під всіх сенсах?

- Так-так, бачите, і не тільки в спорті. У "Євробаченні" і всюди виграють португальці. Я думаю, що ми можемо бачити, як Португалія еволюціонує за останні роки. У наш час у португальців досить хороший рівень життя, щоб вони домагалися хороших результатів у всіх сферах. Я думаю, що в Україні з португальцями відбувається щось ну дуже позитивне, що дає можливість вигравати. Я дуже часто говорю – і ось особливо зараз, коли португальці виграли цей пісенний конкурс – португальці приїхали в Україну, щоб перемагати.

Ви зараз говорите про португальський футбол, про португальських тренерів. Думаю, що це відображає всю роботу, яка проводилась в Португалії кілька років тому з підготовки тренерів. Португалія – дуже маленька країна, у нас всього близько 10 мільйонів жителів. І для наших розмірів те, що ми привнесли в футбол – це практично диво. Кілька років тому ми не могли навіть і думати, що у нас може бути кращий гравець в світі, що у нас буде збірна – чемпіон Європи. Португальські тренери виграють в кращих лігах Європи і світу – ніхто про таке не міг і подумати раніше. думаю,


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Джерело: Канал Футбол