• Олександрія
 • Арсенал
 • Ворскла
 • Десна
 • Динамо
 • Зоря
 • Карпати
 • Львів
 • Маріуполь
 • Олімпік
 • Чорноморець
 • Шахтар
14 липня 2014, 12:06
Палкін: "Чим більше рейтингових матчів, тим краще наші команди будуть готові до єврокубків" //smm.ollcdn.net/img/article/5365/43_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/5365/43_tn.jpg Новини Гендиректор "Шахтаря" розповів про плюси нової схеми українського чемпіонату
Сергій Палкін. Фото Facebook
Сергій Палкін. Фото Facebook

Палкін: "Чим більше рейтингових матчів, тим краще наші команди будуть готові до єврокубків"

Гендиректор "Шахтаря" розповів про плюси нової схеми українського чемпіонату

Генеральний директор донецького "Шахтаря" Сергій Палкін розповів про нову схему 4-4-6, за якою пройде наступний чемпіонат України. Нагадаємо, саме донецький клуб запропонував цю схему.

- По-моєму, вона відображає реальне співвідношення сил у нашому чемпіонаті. Після 26 турів, зіграних за двокруговою схемою, перший квартет команд виконає головну тему сезону – розіграє медалі і дві путівки в Лігу чемпіонів. Друга четвірка також побореться за Лігу Європи, тільки не за дві путівки, як ми припускали, а після недавнього рішення УЄФА, – за одну.

У підсумку команди з обох четвірок проведуть за сезон у чемпіонаті по 32 гри – на два матчі більше, ніж раніше. Шість останніх клубів поборються за виживання і зіграють у цілому по 31 зустрічі.

- Чому не 36?

- Тому що на заключному етапі турніру вони зіграють в одне коло – ще по п'ять матчів.

- Вважаєте, це справедливо – позбавити суперників можливості зійтися на своєму та чужому полях?

- Це раціонально. Більше матчів команди з нижньої частини турнірної таблиці не потягнуть у фінансовому відношенні. Ми радилися з цього приводу з багатьма клубами, які зірок з неба не хапають, і з нами погодилися. Незважаючи на те, що прем'єр-ліга скоротилася на два клуби, ми дбаємо про те, щоб рейтинг чемпіонату став вищим. А чим більше рейтингових матчів, тим краще наші команди будуть готові до випробувань Лігою чемпіонів і Лігою Європи. Це лежить на поверхні.

- Не для всіх, мабуть. У вашої формули чемпіонату чимало опонентів.

- Я не кажу, ніби наш варіант – істина в останній інстанції. Але, заперечувати чуже простіше, ніж пропонувати щось своє.

- Можете довести переваги вашого регламенту не тільки на пальцях?

- Так, на цифрах також. За нашими розрахунками, рейтинги телетрансляцій матчів чемпіонату зростуть не менш ніж на 20 відсотків, а відвідуваність стадіонів – на третину. У нашій формулі турніру немає ніякого підступу, ми нікого не хочемо обмежити, поставити в нерівні умови. Ми просто хочемо мати повноцінний чемпіонат, а обмежитися тільки 26 матчами – значить, значною мірою занапастити турнір.

- Ваші розрахунки рейтингів, відвідуваності мають на увазі "штатні" умови проведення турніру?

- Зрозуміло. Мова йде про нормальний чемпіонат, без війни. Зрозуміло, що все нове в принципі піддається сумніву, критиці. Але правильніше спочатку спробувати, а потім заперечувати. Практика, як відомо, критерій істини. Не можна виключити, що виявляться негативні моменти, потрібно коригування. Однак у будь-якому випадку потрібно пробувати, рухатися вперед. Зрозумійте просту річ: 26 турів – це крок назад.

- Ви сказали, що радилися з іншими клубами. І яка була реакція?

- Різна. Наприклад, коли я запропонував нашу формулу чемпіонату менеджерам "Дніпра", ті сказали, що повинні порадитися з головним тренером, після чого буде сформульована позиція клубу. Тренер сказав, що у нього в команді багато збірок, на них випаде занадто велике навантаження, тому "Дніпро" проти нашого варіанту. А запорізький "Металург", навпаки, нас беззастережно підтримав: чим більше матчів, тим цікавіше.

- Як у результаті розподілилися симпатії та антипатії до запропонованого вами регламенту чемпіонату?

- Крім самого "Шахтаря" і "Металурга" із Запоріжжя за формулу висловилися "Чорноморець", "Металіст", донецький "Металург", "Зоря", "Іллічівець" і "Олімпік". Ми не зустріли розуміння, окрім "Дніпра", "Динамо", "Ворскли" "Волині" та "Говерли". "Карпати" заявили про готовність запропонувати свій варіант, який мені поки невідомий. І найголовніше, про що я хочу сказати: за будь-яких негативних обставин, які останнім часом супроводжують наш чемпіонат, ми зобов'язані вийти із ситуації сильнішими, ніж були вчора. Наскільки вийде – час покаже.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Джерело: СЕ в Україні