• Олександрія
 • Арсенал
 • Ворскла
 • Десна
 • Динамо
 • Зоря
 • Карпати
 • Львів
 • Маріуполь
 • Олімпік
 • Чорноморець
 • Шахтар
7 квітня 2014, 14:22
Мірча Луческу: "Завжди мріяв створити команду із бразильських гравців" //smm.ollcdn.net/img/article/5107/32_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/5107/32_tn.jpg Новини Головний тренер "Шахтаря" зізнався, чому в команді так багато бразильців
Мірча Луческу. Фото: ФК "Шахтер"
Мірча Луческу. Фото: ФК "Шахтер"

Мірча Луческу: "Завжди мріяв створити команду із бразильських гравців"

Головний тренер "Шахтаря" зізнався, чому в команді так багато бразильців

Бразильськатема дляМірчіЛуческуособливоактуальна.Половинакоманди "Шахтар"звідти!Містернавітьосвоївпортугальську мову,щоб вільноспілкуватися златиноамериканськимипідопічними.

- Містер, ви дуже добре знаєте португальську!
- Так,я всерозумію іговорю.Гравцінавіть інодіназиваютьмене "португальськийМістер".Але тойфакт,щояволодію мовою,важливий ідля них.Вони повинні бутиуважнимиісконцентрованими,щоб почутиі зрозуміти,щояхочудонихдонести.

- Антоніо Заго сказав, що ваша перша мова у Донецьку – саме португальська…
- Так, це правда! Спочатку в португальській не було особливої необхідності, оскільки в команді був всього один бразилець  Брандау. Поступово їх ставало дедалі більше. І стало важливо акцентувати увагу. Я бачив, що бразильцям нелегко освоїти російську або українську мови,  і вирішив вивчити португальську, щоб ближче з ними спілкуватися. Так що перша мова в "Шахтарі", без сумніву, португальська. Для них, не для мене! Тому що я говорю і іншими мовами... Я завжди любив бразильський футбол, був капітаном збірної Румунії на чемпіонаті світу в Мексиці, там обмінявся футболкою з Пеле. Правда, ми тоді програли 3:2. Пам'ятаю, перед черговим чемпіонатом світу національна команда Румунії проходила підготовку в Бразилії. Так що я там пограв скрізь: у Белу-Орізонті, Кампінасі, Ріо-де-Жанейро, Порту-Алегрі. Всі ці міста я знаю. Це було дуже круто! Мені було тоді 23-24 роки, і я був капітаном збірної. Після чемпіонату світу мене запросили під "Флуміненсе" на три місяці. Це був нелегкий період. Посольство не дозволило мені залишатися там довше, оскількиРумунія була комуністичною країною.

- Чому у складі "Шахтаря" стільки бразильців? Хто їх так любить: ви чи президент?
Все почалося змене, тому щоябагато знавпробразильський футболі завждимріяв створитикомандуз бразильськихгравців,якімоглиб продемонструватисвійталант.Хоча їм,на жаль,нелегкотутадаптуватися:зовсім іншакультура, інша мова,холодтеж позначається.Сьогодні"Шахтар"  командаЛігичемпіонів знайбільшою кількістюбразильців.Всі гравцімолоді.Зараз нам потрібноперебудовуватикоманду,оскільки від нас пішло кількаключових футболістів: Вілліан,Фернандіньо,Рац,Мхітарян. Купилип'ятьохновихгравців молодих,всіхбразильців;на жаль,вони не можутьтакшвидкоадаптуватися.До речі,президенттепер тежлюбитьбразильськихфутболістів,любить хорошевидовище.Всімпрезидентамце подобається!

- Тобто, пока є ви і президент, у "Шахтарі" завжди будуть бразильці?
- Звичайно,мибудемокупуватибразильців.Багато хто зцих гравців із часом ідутьу великієвропейські клуби...

- Виходить, ви купуєте їх за невисоку ціну, виховуєте та продаєте за більші гроші?
- Зараз ми вжекупуємогравцівза величезнісуми!Але миплатимоза талант,це спочаткунайголовнішеумова.Потім,природно, буде роботаз новачками  ірезультат.Цескладний процес.

- Де і в який момент у вас виникла ця любов до бразильців?
- Саме тоді,колиябув капітаномзбірної Румуніїі ми гралив Бразилії.Звичайно,до того ятежбрав участь утурніраху Бразилії.Тодіі буввражений.Їхнійстиль гри,поведінканаполі... Меніподобається знимипрацювати!Якщоу футболіста єталант,це багато в чомуполегшує завдання.Аджеєвропейськийфутболвідрізняєтьсявід бразильського,він агресивніший,більштактовний,організований.

- Тобто, ви вважаєте, що європейський футбол більш дисциплінований?
- Без сумнівів, так. Набагато! Тутвсе швидше і більш напружено,немає часуна обдумування.У Бразиліїфутболспокійніший.

- Це найбільша складність при адаптації?
- Так-так! Потрібно цьомунавчити,точніше,підучити.Гравець,який приїжджаєсюди,повинен бути готовийдо конкуренції,повинен поважатиінших і недаватисебе в образу.Цьомунеобхіднонавчитися.

- Серед бразильських гравців фанати найбільше любили Фернандіньо та Жадсона. Це правда?
- Так, це правда. А все через те, що їхня поведінка була просто блискучою.

- Що ви думаєте про Бернарда?
- Гарний гравець. Але йомутрохи не вистачаєфізичної підготовки,Бернардповинен звикнутидо нашого стилюфутболу.Вінприйшов у "Шахтар" наприкінцісерпня.Було складно взяти йоговідразув оборот.Бернардадуже люблятьфанати.Іякщо так триватиме,то,думаю,все буде дужедобре.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter