• Олександрія
 • Арсенал
 • Ворскла
 • Десна
 • Динамо
 • Зоря
 • Карпати
 • Львів
 • Маріуполь
 • Олімпік
 • Чорноморець
 • Шахтар
10 липня 2015, 16:27
Луческу – про вибір капітана "Шахтаря": "Українські гравці віддали б голоси за українця, а бразильці – за свого" //smm.ollcdn.net/img/article/6306/77_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/6306/77_tn.jpg Новини Віце-капітаном після відходу Луїса Адріано в "Мілан" буде Алекс Тейшейра
Мірча Луческу. Фото ФК "Шахтар"
Мірча Луческу. Фото ФК "Шахтар"

Луческу – про вибір капітана "Шахтаря": "Українські гравці віддали б голоси за українця, а бразильці – за свого"

Віце-капітаном після відходу Луїса Адріано в "Мілан" буде Алекс Тейшейра

З відходом у "Мілан" Луїса Адріано "Шахтар" позбувся віце-капітана. Хто, за яким принципом і як визначає капітана команди? Розповідає тренер "гірників" Мірча Луческу.

- Містере, призначати віце-капітана будете ви чи він буде визначений голосуванням команди?
- Капітанів визначаю я. Тому що я несу відповідальність за команду. Свого часу я віддав капітанську пов'язку Даріо і не помилився.

- Чому тоді вибір припав саме на Срну?
- У колективі завжди є лідер. І цим лідером зазвичай стає футболіст, що володіє здатністю вибудувати добрі стосунки абсолютно з усіма партнерами. В ідеалі це справедливий, вихований і дуже товариська людина. Як правило, в команді кілька лідерів. Наведу приклад: у "Шахтарі" лідер в плані досвіду і поведінки – Олександр Кучер, по максимальній самовіддачі на полі – Тарас Степаненко, за технікою виконання – Алекс Тейшейра... І, нарешті, лідер, що володіє всім цим набором якостей, – Даріо Срна. Я давно його знаю, і сам вибрав його. У нього хороші відносини з усіма гравцями. Я прийняв це рішення, після того як зрозумів, що українські виконавці віддали б голоси за українця, а бразильці – за бразильця. Але так не можна! Крім цього, я побачив в Даріо того, хто зможе створити позитивний міжнародний імідж команди завдяки своїм професійним якостям. Він проводить кожен матч на незмінно високому рівні, хоча це непросто. Після того як він став капітаном "Шахтаря", його призначили капітаном і в збірній Хорватії. Даріо повністю справляється зі своїми обов'язками в цій якості. Але в команді капітан не повинен бути одним-єдиним. Найкраще, щоб таких було троє! Лідери повинні допомагати один одному.

- На кого тепер будуть покладені обов'язки віце-капітана?
- Луїс Адріано був успішним виконавцем, який відіграв багато років у "Шахтарі" і забив велику кількість м'ячів. До нього капітаном від бразильців був Фернандіньо, а найпершим – Матузалем. Тепер цей обов'язок перейде до Алексу Тейшейрі, який на даний момент є не тільки лідером бразильських гравців, але і провідним футболістом по техніці виконання. Він творець, який будує і виконує великий обсяг роботи. У "Шахтарі" є кістяк з 4-5 гравців, яких протягом матчу дуже важко замінити будь-ким. Це провідні виконавці, що становлять основу команди. І Алекс зараз все більше себе проявляє як особистість і як футболіст. Упевнений, що в цьому сезоні він продовжить бути першим номером команди, і в найближчі роки їм будуть цікавитися провідні клуби Європи.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter