• Олександрія
 • Арсенал
 • Ворскла
 • Десна
 • Динамо
 • Зоря
 • Карпати
 • Львів
 • Маріуполь
 • Олімпік
 • Чорноморець
 • Шахтар
29 лютого 2016, 15:10
Гендиректор "Чорноморця": "Дії "Сбербанку Росії" – це прихована форма рейдерства" //smm.ollcdn.net/img/article/6957/3_main.jpeg //smm.ollcdn.net/img/article/6957/3_tn.jpeg Новини Сергій Керницький розповів про проблеми в одеському клубі
Сергій Керницький. Фото ФК "Чорноморець"
Сергій Керницький. Фото ФК "Чорноморець"

Гендиректор "Чорноморця": "Дії "Сбербанку Росії" – це прихована форма рейдерства"

Сергій Керницький розповів про проблеми в одеському клубі

Генеральний директор "Чорноморця" Сергій Керницький прокоментував інформацію про можливе банкрутство клубу.

- Я не говорив, що "Чорноморець" починає процедуру банкрутства. Я сказав, що наш наступний вихід – подати на банкрутство. Загальна ситуація така – на будівництво стадіону "Чорноморця" нам потрібні були гроші, щоб відкрити його в листопаді 2011 року. Для цього ми взяли кредит у "Сбербанку Росії" близько 40 млн, які ми освоїли і до березня-квітня 2014 по графіку день в день, годину в годину виплачували. На цей момент ми по кредиту виплатили 11 млн. Ми виконували свої зобов'язання, але коли курс пішов вгору, доходячи до сорока гривень за долар, а валютні надходження в цей час повністю були відсутні, різниця вийшла ще більше. Ми вийшли на "Сбербанк Росії" з пропозицією сісти і подумати. Я ще раз кажу – ми не відмовляємося від свого боргу, визнаємо його, але давайте ми його виплатимо в розумних межах, зробимо реструктуризацію боргу.

"Сбербанк", на жаль, на це не пішов і після півторарічних переговорів подав до суду і виграв першу інстанцію. У підсумку ми повинні більше мільярда гривень. Ми зі свого боку проаналізували ситуацію і вважаємо, що це прихована форма рейдерства. Швидше за все, це схема, за якою стоять конкретні люди, які при продажу заставної нерухомості права на неї перейдуть до певної групи осіб. Хто це, я поки не хочу говорити, тому що на даний момент це ще не перевірена інформація. Все йде до ому, що це бюджетоутворюючі підприємства саме "Чорноморця". Якщо нам буде нічим платити, то єдиним виходом із ситуації буде оголосити себе банкрутом. Я прекрасно розумію, що роблячи цей крок, я, як генеральний директор клубу, потрапляю під статтю кримінального кодексу про навмисне банкрутство, але я цього не боюся, так у нас є обгрунтовані аргументи, чому ми так поступили.

На даний момент ми подали апеляцію. До цього за судовими процесами в перших інстанціях говорили, вважали, що це може бути розцінено, як тиск на суд. У підсумку ми порахували, що рішення суду законно, але не справедливо. Якщо суд не сприймає наш аргумент про те, що всьому цьому сприяла економічна ситуація, то виходить, що для нього ми зараз живемо в 2012-му році.

- Тобто, "Сбербанк Росії" хоче забрати стадіон "Чорноморця"?

- У первісному кредитному договорі заставним майном був стадіон. Потім ми в законодавчому полі трохи переробляли цей кредитний договір. "Сбербанк Росії", прекрасно розуміючи, що стадіон як заставне майно не є таким привабливим об'єктом, який можна було б продати, трохи змінив договір в нашу користь і в ролі заставного майна було передано ряд інших об'єктів. Це новий Привоз, ряд готелів та інші об'єкти бізнесу власників і засновників клубу.

- Яка ситуація в клубі?

- Ми готуємося в повному режимі, готові до атестації. За футбольною складовою у нас немає боргів, і ми готові продовжувати грати в Прем'єр-лізі.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Джерело: Динамоманія