• Олександрія
 • Арсенал
 • Ворскла
 • Десна
 • Динамо
 • Зоря
 • Карпати
 • Львів
 • Маріуполь
 • Олімпік
 • Чорноморець
 • Шахтар
15 квітня 2015, 09:22
Футбол – без вождя: ким стане "Іллічівець", якщо Порошенко підпише закон про "декомунізацію" //smm.ollcdn.net/img/article/6080/75_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/6080/75_tn.jpg Новини Раніше клуб з Маріуполя носив назви "Металург", "Новатор", "Сталь" і "Азовець"
Фото ФК "Іллічівець"
Фото ФК "Іллічівець"

Футбол – без вождя: ким стане "Іллічівець", якщо Порошенко підпише закон про "декомунізацію"

Раніше клуб з Маріуполя носив назви "Металург", "Новатор", "Сталь" і "Азовець"

Прийнятий Верховною Радою закон про заборону комуністичної ідеології може торкнутися і українського спорту. Хоча відверто радянські назви типу "Комунар" або "Сталінець" у нас вже давно канули в Лету, але окремі "пролетарі" все таки зустрічаються. Найяскравіший приклад – маріупольський футбольний клуб "Іллічівець", нинішню назву отримав відносно недавно – в грудні 2002 року, перейменувавшись з "Металурга". Кілька років тому на зустрічі з уболівальниками президент клубу Володимир Бойко безапеляційно заявив: "Поки я живу – буде "Іллічівець". Ось піду, тоді і міняйте назву. Ми дійсно іллічівці, ми працюємо на комбінаті імені Ілліча – не я давав йому назву і не я буду перейменовувати". Але, якщо Петро Порошенко підпише закон і він вступить в силу, босові маріупольців доведеться зайнятися перейменуванням за життя. Як саме: повертати одну з колишніх назв клубу або придумати нову?

"Щось говорити на цю тему можна буде лише тоді, коли ухвалений Радою закон увійде в робочий режим. Поки що ми над цим ще не замислювалися, – сказав "Сегодня" виконавчий директор "Іллічівця" Любомир Палій. – Якщо питання про перейменування все ж виникне, рішення буде приймати президент клубу. Можливі варіанти? Ну, назва "Металург", я думаю, навряд чи повернеться – ми свого часу від неї відмовилися, оскільки в чемпіонаті грали (і продовжують грати) ще дві команди з такою ж назвою , а нам хотілося підкреслити свою індивідуальність. Напевно не буде розглядатися і повернення до "Новатора". Але ще раз повторю, поки зарано розмірковувати на цю тему. Нехай все владнається, і десь через місяць можна буде до цього питання повернутися. У будь-якому випадку, нинішній сезон ми будемо закінчувати "Іллічівцем", а там – подивимося, як життя складеться. Якщо піде хвиля перейменувань, то в Маріуполі одним тільки клубом не обмежиться. У нашому місті дуже багато назв з радянською символікою".

Як подейкують в клубі, одним з варіантів нової назви "Іллічівця" може стати, наприклад, "Провіданс". Столиця американського штату Род-Айленд тут ні при чому. Справа в тому, що один з маріупольських металургійних заводів, що став згодом частиною комбінату ім. Ілліча, на початку ХХ століття називався "Російський Провіданс". Або ж можуть схилитися на користь географічної версії – "Азов" або "Азовець".

Зазначимо, що якщо перейменування все ж відбудеться, то цим фактом будуть вельми раді нечисленні ультрас маріупольського клубу, які терпіти не можуть назву "Іллічівець" і перш неодноразово піднімали питання про ребрендинг. Більш того, серед них навіть вимовляти слово "Іллічівець" вважається поганим тоном, і на матчах, підтримуючи свою команду, вони скандують "Металург!".

39fa4e09fbb14e21989d223ab772e900_1


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
АВТОР: Кінзерський Едуард